Nedostatek železa je nejčastějším nutričním problémem na světě. Odhaduje se, že tímto nedostatkem trpí přes 30 % světové populace. Příčiny tohoto stavu mohou být různé. V mnoha případech může vést k obnovení správných hodnot železa v našem těle dostačující vyvážená strava.

Nedostatek železa je nejčastějším nutričním problémem na světě. Odhaduje se, že tímto nedostatkem trpí přes 30 % světové populace. Příčiny tohoto stavu mohou být různé. V mnoha případech může být k obnovení správných hodnot železa v našem těle dostačující vyvážená strava.

Proč ale k životu potřebujeme přijímat železo?

Tento cenný prvek nám pomáhá, když jsme slabí, unavení a bledí, přispívá k látkové výměně – správnému metabolizmu. Železo nás pomáhá chránit, protože ovlivňuje imunitní systém, a také napomáhá přenosu kyslíku do tkání a svalů.

A jaká jsou další zajímavá fakta? Naše tělo dokáže absorbovat jen asi pouhých 15 % železa, které přijímáme v jídle. To platí v případě, že strava je vyvážená, obsahuje i živočišné masné výrobky v dostatečném množství. I to však někdy nemusí stačit. Produkty, které nabízíme, poskytují železo s vysokou schopností absorpce a zároveň minimalizují vedlejší účinky takové suplementace, čímž se stávají ideálními pro dlouhodobé užívání.